domingo, 18 de diciembre de 2016

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE KYUS KATA I KUMITE 17-12-16
Resultats dels karatekas del club Kihon:
Noms i cognoms
categoria
Clasificacio
ZOE MULA SOTO
KATA BENJAMI MIXTA GROC
1ª Clasificada
ALAN AGUAYO ARGÜELLES
KATA INFANTIL MASCULI TARONJA
1º Clasificado
ARIAM SANCHEZ SANCHEZ
KATA INFANTIL MASCULI VERD
1º Clasificado
RAUL CUMPLIDO SALMORAL
KATA INFANTIL MASCULI MARRO
1º Clasificado
LAIA MOLINA MARTINEZ
KUMITE JUVENIL FEMENI b) BLAU, MARRO/NEGRE +47 KG
1ª Clasificada
SERGIO CUMPLIDO SALMORAL
KUMITE CADET MASCULI b) BLAU/MARRO/NEGRE -65 KG
2º Clasificado
JOEL CARPIO TRIGUERO
KATA BENJAMI MIXTA VERD
3º Clasificado
GIORGIO JIMENEZ ICOCHEA
KATA INFANTIL MASCULI BLAU
3º Clasificado
NEREA CANELA ASENSIO
KATA JUVENIL FEMENI MARRO/NEGRE
3ª Clasificada
Aquest dissabte ha estat organitzat per la Federació Catalana de Karate (FCK) el CAMPIONAT DE CATALUNYA DE KYUS KATA I KUMITE 17-12-16 on els nostres karatekas van obtenir uns bons resultats.     Enhorabona a tots



domingo, 20 de noviembre de 2016

Resultados Cptos 19 y 20-11-16

Este fin de semana hemos participado en dos Campeonatos de karate
CAMPIONAT DE KYUS I DANS SÈNIOR FCK 19-11-16
Resultats dels karatekas del club Kihon:
Nombres
Categoria
Clasificación
ELENA HITOS RODRIGUEZ
kata senior f negro
1ª Clasificada
SERGI PARRA NARANJO
kumite senior m marron -70 kg
1º Clasificado
ISAAC ALOS DOMENEC
kumite senior m negro +70
2º Clasificado
SONIA ENCISO FERNANDEZ
kata senior f marron
3ª clasificada
ROGER ROBLES LOZANO
kumite senior m negro -70
3º Clasificado


XXI TORNEIG DE KARATE SANT SADURNI (MONTORNES)  20-11-16
Resultados de los karatekas del Club Kihon:
NOMBRE Y APELLIDOS
CATEGORIA
Clasificación
IVAN BLANCO RAMIREZ
alevin Masculino
1º clasificado
CARLA GAMIZ NIETO
Infantil Femenino
1ª clasificada
JOEL CARPIO TRIGUERO
benjamin Masculino
2º clasificado
RAUL CUMPLIDO SALMORAL
infantil Masculino
2º clasificado
NIL DE LA CRUZ BARCO
junior Masculino
2º clasificado
ELENA HITOS RODRIGUEZ
senior femenino
2ª clasificada
GIORGIO JIMENEZ ICOCHEA
infantil Masculino
3º clasificado
Las Karatekas del Kihon Participaron en el Acto en contra de la Violencia de Genero    
Excelentes resultados de nuestros karatekas en este torneo, que este año han duplicado el número de podiums en relación al 2015.
Enhorabuena a todos, independientemente de los resultados obtenidos.


 



domingo, 6 de noviembre de 2016

Torneig de Karate

Torneig de Karate A.C.R. La Pau 06-11-16
Resultats dels karatekas del club Kihon:


Nombs i cognoms
Classificació
Categoria
CARLA GAMIZ NIETO
1ª clasificada
Kata Infantil Femenino
NIL DE LA CRUZ BARCO
1º clasificado
KUMIMTE Junior masculino -68
JULIA NORIEGA FERNANDEZ
2ª clasificada
KUMIMTE cadete femenino -50
NIL DE LA CRUZ BARCO
3º clasificado
Kata open Masculino
IVAN BLANCO RAMIREZ
3º clasificado
KUMIMTE alevin Masculi Open


Les nostres felicitacions a tots



sábado, 8 de octubre de 2016

CAMPIONAT CATALUNYA CADET,JÚNIOR I SUB-21

CAMPIONAT DE CATALUNYA CADET, JÚNIOR I SUB-21
Resultats dels karatekas del club Kihon: 8-10-2016
Nom i Cognoms
Categorias
Clasificacio
NIL DE LA CRUZ BARCO
KATA JUNIOR MASCULI
1º Clasificado
JOEL DOMINGUEZ MADRID
KUMITE SUB 21 MASCULI -67 KG
1º Clasificado
ORIOL COSTA CRIADO
KUMITE SUB 21 MASCULI -60 KG
2º Clasificado
AIRY MARTELL NAVARRO
KUMITE CADET FEMENI + 54 KG
3ª Clasificada
SERGIO CUMPLIDO SALMORAL
KUMITE CADET MASCULI -57 KG
3º Clasificado
NIL DE LA CRUZ BARCO
KUMITE JUNIOR MASCULI - 68KG
3º Clasificado
Aquest dissabte s'ha dut a terme el Campionat de Catalunya oficial classificatori per
als campionats d'Espanya de les esmentades categories. Tot i més positiu que els resultats és que seguim millorant i evolucionant. I que els que han aconseguit pòdium són conscients de la importància que els seus companys tenen en l'obtenció dels mateixos.   Felicitats a tots.



viernes, 23 de septiembre de 2016

Campionats d'Europa Goju Ryu en STEYR


XVIII Campionats d'Europa Goju Ryu en STEYR, ÀUSTRIA els dies

14-15-16-17 i 18 de setembre de 2016. Vuit karatekes del Club Kihon van ser seleccionats per la ACKG per representar Espanya en l'esmentat campionat i aquests han estat els resultats que han obtingut els nostres karatekes:

Nombs
Modalitat i Categoría
Clasificacio
SERGI PARRA NARANJO
Kumite Sub-21 masculino -67 kg
1º Clasificado
CARLA GAMIZ NIETO
Kumite infantil Femenino -40 kg
1ª clasificada
LAIA SELMA VILLAR
Kumite Senior femenino -68
1ª clasificada
NIL DE LA CRUZ BARCO
Kata Junior masculino
2º Clasificado
JONATHAN FERNANDEZ HEREDIA
Kumite Senior masculino 84 kg
3º Clasificado
IVAN BLANCO RAMIREZ
Kata alevin masculino
3º Clasificado
CARLA GAMIZ NIETO
Kata Infantil Femenino
3ª clasificada

 

Èxit sense precedents en un esdeveniment d'aquesta categoria, d'una banda els nostres karatekes s'imposaven als seus oponents en els tatamis aconseguint 7 pòdiums i d'un altre el president del club Kihon, José Fernández Tejero, aconseguia que l'Hospitalet sigui la Ciutat encarregada d'organitzar els propers Campionats d'Europa de Goju Ryu a celebrar el setembre del 2018. a més d'Espanya també ho van sol·licitar Romania, Ucraïna i Bielorússia resultant guanyadora la nostra candidatura per mes del doble dels vots.
El nostre agraïment per la seva col·laboració i la confiança dipositada en nosaltres a l'FCK i a la ACKG. Així mateix el nostre agraïment als coach Jordi Edo, Jonathan i José als intèrprets Lurdes i Rodrigo que ens van ajudar amb l'anglès i el Aleman i al suport incondicional des de les grades dels familiars que ens van acompanyar. Als companys amb els que entrenen cada dia els que han obtingut aquestes medalles, a ells també els corresponen un trosset d'aquestes medalles.

La clau d'aquest èxit sense precedents ha estat a la il·lusió el compromís i la convicció que tots hem posat en què entrenant i preparant-nos a tots els nivells no defraudaríem la confiança que havien dipositat en Nosaltres.

lunes, 9 de mayo de 2016

4t TORNEIG DE KARATE “CIUTAT DE L’HOSPITALET


Resultados de los Karatekas del Club Kihon:

Nombres
Categorias
Clasificación
CARLA GAMIZ NIETO
Kata infantil Femenino
1ª Clasificada
ELENA HITOS RODRIGUEZ
Kata senior Femenino
1ª Clasificada
LAIA SELMA VILLAR
KUMITE senior +61
1ª Clasificada
LYDIA ACERO AHMED
Kata benjamin F
2ª Clasificada
IVAN BLANCO RAMIREZ
Kata alevin Masculino
2º Clasificado
NEREA CANELA
KUMITE infantil -39
2ª Clasificada
JULIA NORIEGA FERNANDEZ
KUMITE cadete -50
2ª Clasificada
JOEL CARPIO TRIGUERO
Kata benjamin Masculi
3º Clasificado
AIRY MARTELL NAVARRO
KUMITE cadete +50
3ª Clasificada
DAVID VALVERDE ARANDA
KUMITEjunior -68
3º Clasificado
JOEL DOMINGUEZ MADRID
KUMITE senior -75
3º Clasificado
SERGI PARRA NARANJO
KUMITE senior -75
3º Clasificado


Mi más sincero agradecimiento a todos:
Ayuntamiento de L’Hospitalet: Nuria Marin, Cristian Alcazar, Mª Ángeles Sariñena, Jaume Graells.
Federación Catalana de Karate  Al equipo Arbitral más de 45 árbitros y jueces
Asociación Catalana de Karate Goju Ryu.
 
A los Colaboradores del Club Kihon:
Xavi Acero, Fernando Blanco, Meri Rodriguez, Carlos Enciso (padre e hijo), Nerea Roman, Jose Luis Diaz, Raquel Pascual, Luci Nieto, Joana Domingo, Paqui Perez, Dioni Puerto, Laia Selma, Laia Molina, Sergio Cepedello, Luis Crespo, Javier Castillo, Sonia Enciso, Oriol Costa, Francisco Domingo, Isaac Alos, Ferran Garcia, Roger Robles, Luis Narbaiz, Oriol Selma, Eva Navarro, Felip Andanuche, Alfredo Lopez, Alicia Heredia, Jonathan Fernández, Elena Hitos, Airy Martell.
 
Clubes Participantes (36):
KARATE ASNA, GYM SEI, CLUB HIROTA, DOJO SAN GERVASIO, CLUB RIDAO, KARATE CLUB SHUTO, A.A.M.C., CLUB STYLO, BOSCH MANRESA, NATACIO BARCELONA, KUSHIN KAI  CONSTANTI, CAN DEU, KARATE MONTORNES, GIMNASIO CASTAÑEDA, KARATE JUST, KARATE MONTMELO, KARATE NO KACHI, CLUB NATACIO TERRASSA, KOBUDO PIRINEUS, CLUB VILASECA, MIQUEL I PAMIES, KARATE KIRITSHU, CLUB MEDITERRANI, DOJO SANT FELIU, CLUB YAWARA, SENSHI DOJO, KarateBCN, CLUB FRANCAS, CLUB KIHON, KARATE KUSHIKAN, EDGAR ESPORT, LA CARPA, SHIKAN MONTCADA, KARATE SANT CUGAT, SINHUS SPORT , ELS ANGELS

Y por supuesto a  los Deportistas y al Público Asistente.
 

sábado, 12 de marzo de 2016

Resultados Cpto Cataluña Infantil

CAMPIONAT DE CATALUNYA BENJAMÍ, ALEVI, INFANTIL I JUVENIL 2016
Dissabte, 12 de març de 2016 en Reus Tarragona
Resultados de los Karatekas del Club Kihon:
Nombs i cognoms Clasificacio Modalitat i Categoria
GIORGIO JIMENEZ ICOCHEA 1º Clasificado Kata alevin masculino
CARLA GAMIZ NIETO 1ª Clasificada Kumite infantil femeni -40
CARLA GAMIZ NIETO 2ª Clasificada Kata infantil Femenino
LYDIA ACERO AHMED 3ª Clasificada Kata benjamin femenino
IVAN BLANCO RAMIREZ 3º Clasificado Kata alevin masculino
JON PICHEL VALLS 3º Clasificado Kumite infantil Masculi -40